• BUGÜN 16/31
 • KDTP heyetinden Büyükelçi Sakar’a nezaket ziyareti

  November 19, 2019 | 15:52

  Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel başkanı  Fikrim Damka ve  beraberinde Şube Başkanlarından oluşan heyetle  birlikte Türkiye’nin  Priştine Büyükelçisi  Çağrı Sakar’a nezaket ziyaretinde bulundu.

  KDTP resmi sitesinden yapılan paylaşımda, gerçekleştirilen görüşmede  KDTP Genel Başkanı Fikrim  Damka’nın , anavatan Türkiye’nin yıllardır toplumumuzun yanında olduğunu belirterek, bugüne dek sunmuş oldukları desteklerden dolayı teşekkürlerini ilettiği belirtildi.

  Damka, toplumsal bazda Türk kurumlarıyla güçlü ilişkilerin olduğunu vurgularken, mevcut ilişkilerimizin ve işbirliğinin artarak devam edeceğini belirtti.

  KDTP Genel Başkanı ve beraberindeki heyetin gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı memnuniyetlerini ifade eden Büyükelçi Çağrı Sakar, ülkemizde görevli Türk Temsil Heyeti, TİKA, Yunus Emre Enstitüsü, Uluslararası Maarif Okulları ile daha koordineli hareket ederek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kurumlarıyla burada yaşayan soydaşlara destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

   

   

  Kosovaport

  Yorum Yap