• BUGÜN 16/31
 • “Kardeşlik Bizi Birleştiriyor” Platformu Depremzedelere Yardım Gönderimini Başlattı

  December 2, 2019 | 17:15

  Kuzey Makedonya merkezli 6 yardımlaşma kuruluşundan oluşan “Kardeşlik Bizi Birleştiriyor” platformu bugün, depremzedeler için toplanan ilk yardım malzemeleri Arnavutluk’taki vatandaşlara ulaşmak üzere yola çıktı.

  “Kardeşlik Bizi Birleştiriyor” platformun koordinatörü Ali Sadiku deprem sonucu madur olan insanlara yardım etmek üzere açılan ortak fondaki bağışlar da yardımlarla birlikte Arnavutluk’a gideceğini belirterek “Arnavutluk Büyükelçiliğiyle, daha doğrusu Arnavut Büyükelçisiyle birlikte, yardımları teslim etmek üzere Arnavutluk’u biz de ziyaret ettiğimiz andan itibaren 6 kuruluş adına açtığımız ortak hesaptan toplanan bağışlar da ulaştırılacaktır.” açıklamasını yaptı.

  Basın toplantısına katılan Arnavutluk Büyükelçisi Fatos Reka ise “Arnavutluk’ta meydana gelen felaketi öğrenir öğrenmez kıyafet, gıda ve diğer gerekli malzemelerden oluşan bu yardımları topladılar.” sözleriyle teşekkürlerini sunarak bu olayın kardeşler arasında dayanışmanın ve iyiliğin ispatı olduğunu işaretledi.

  “Kardeşlik Bizi Birleştiriyor” platformunu Ensar, El Hilal, İyilik Başağı, Merhamet, Nun ve Kardeşlik dernekleri olmak üzere Kuzey Makedonya’da faaliyet gösteren 6 yardımlaşma kuruluşundan oluşmaktadır.

  Yorum Yap