• BUGÜN 16/31
 • Kırcaaliler şehir içi trafiğinin yeniden düzenlenmesi için imza topladı

  September 14, 2017 | 11:15

  1815 Kırcaalili, şehir içi trafiğinin kat kat arttığı göz önüne alınarak, şehir içi trafiğinin yeniden düzenlenmesi için imza kampanyasına katıldılar.

  10 kişiden oluşan İnisiyatif Komitesi’nin son iki ayda imza topladığı açıklandı. İmza kampanyasına katılan vatandaşlar, Bulgaria Bulvarının “Bulair” sokağı ile Moskova Restoranı arasındaki kesimin, “Zavodska” sokağının, “San Stefano” sokağının Yordan Yovkov Lisesine kadar uzanan kesiminin, sık sık trafik kazalarının meydana geldiği Kırcaali’nin girişinden Republikanska sokağına uzanan kesimin trafiğe açılmasının kamuoyu tartışması yapılmasını ısrar ediyorlar.

  Dün İnisiyatif Komitesi Üyesi Angel Matuşev, toplu imza dilekçesini Kırcaali Belediye Meclisi Kamu Konseyi Başkanı Milan Milanov’a sundu. İnisyatif Komitesi, Kamu Konseyi’ni yerel yönetim ile aralarında tarafsız bir arabulucu olarak kabul ediyor.

  Kamu Konseyi yönetiminin gerçekleştirdiği oturumda imza dilekçesinin Kırcaali Belediye Meclisi Başkanı Raif Mustafa’nın dikkatine sunulması kararı alındı. Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ve Kırcaali Valisi Nikola Çanev’e de bilgilendirici mektuplar gönderilecek.

  Angel Matuşev, Kırcaali İlçesi’nde 2007 yılında trafikte 39 226 otomobilin, şimdi ise 60 381 otomobilin yer aldığı anlaşılınca şehir içi trafiğinin yeniden düzenlenmesi için imza kampanyası gerçekleştirme kararı alındığını kaydetti. Matuşev, “Artan trafik sorunu şehri boğuyor” dedi.

  Kamu Konseyi Başkanı Milan Milanov, şehir içinde Mavi Bölge olarak adlandırılan kısa süreli araç park alanları oluşturulmasına ilişkin projenin trafiğin yeniden düzenlenmesini gerektirdiğine kanaat getirdi.

  Kırcaali Kamu Denetçisi Rasim Musa, ülkede diğer il merkezi şehirlerinde olduğu gibi Kırcaali İli Trafik Eylem Planı hazırlanması gerektiğini belirtti.

  Kircaalihaber

  Yorum Yap