• BUGÜN 16/31
 • Hollanda’dan Kosova’nın Avro Entegrasyonlarına Destek

  November 19, 2019 | 12:16

  Kosova’da seçimlerin galibi Vetëvendosje Hareketi Başkanı Albin Kurti, parti Başkanlık Kurulu üyesi Arbërie Nagavci ve parti Genel Kurul üyesi Agim Bahtiri’yle beraber Hollanda Krallığı’nın Priştine Büyükelçisi Gerrie Willems ve beraberindeki diplomatik misyonun heyetini dün kabul etti.

  Vetëvendosje Hareketi’nin sosyal medyadaki resmi sayfasında yayımlanan açıklamaya göre, dün gerçekleşen bu görüşmede Hollanda’nın Priştine Büyükelçisi Gerrie Willems seçim zaferi ve seçim sürecinin başarısı nedeniyle Albin Kurti’yi kutlayarak MSK tarafından nihai seçim sonuçlarının ilan edilmesinden sonra en kısa bir sürede devlet kurumlarının kurulacağı ümidini ifade etti.

  Büyükelçi Willems ayrıca yeni hükümetin önceliklerine yakın ilgi gösterip Hollanda’nın Avrupa entegrasyonu yolculuğunda Kosova’ya destek sunmaya hazır olduğunu açıkladı.

  Vetëvendosje lideri Albin Kurti ise yeni hükümetin önceliklerinin: organize suç ve yüksek kurumsal yolsuzlukla mücadele yanısıra yeni iş yerlerine yol açacak ekonomik kalkınma ve eşitsizliği yumuşatacak politikaların olduğunu Büyükelçi Willems’e söyledi.

   

  Kosovahaber.net

  Yorum Yap