• BUGÜN 16/31
 • Ensar Derneği ve İHH’dan Makedonya’da kumanya yardımı

  May 17, 2018 | 16:58

  Ensar Derneği ile İHH İnsani Yardım Vakfı Doğu Makedonya ile Üsküp ve civarında 15 Mayıs 2018 tarihinde 1.000 kumanya paketini yoksul ve muhtaç bölgelerdeki ailelere ulaştırdı.

  Ensar Derneği ve İHH İnsani Yardım Vakfı, Ramazan organizasyonun ilk etabında Üsküp ve civarında 250 kumanya paketi, Doğu Makedonya’da da 750 kumanya paketi dağıttı.

  Ensar Derneği tarafından yapılan açıklamada, “Ensar Derneği her zaman Doğu Makedonya’daki vatandaşlarımıza yönelik yardım faaliyetlerine önem vermektedir. Ramazanda da bu konudaki hassasiyetini göstermeye çalıştı. Ustrumca’da, Yüksek Mahalle’de, Gradoşor’da, Dobraşin’de, Baldovtsi’de, Valandovo Dedeli, Kalkovo, Kurdamzalı, Kızıldoğan, Doyran’da Göpçeli’de, yaşayan 750 aileye kumanya dağıtımı yapıldı” ifadelerine yer verildi.

  Derneğin Üsküp ve Civarında yaptığı çalışmalar ise  “Üsküp’ün Çair, Dükkancık, Serava, Gazibaba, Yahya Paşa, Butel, Şutka ve Dijonska, semtlerinde toplam 250 haneye kumanya dağıtımı yapıldı” açıklamasında bulunuldu.

  Ensar ile İHH’nın organizasyonda Makedonya’da toplamda 20 ton gıda yardımının dağıtımı yapıldı.

  Ustrumca’da İftar Programı Düzenlendi

  Ensar Derneği, Türkiye’den İHH Vakfı ile Ramazanın birinci günü yani 16 Mayıs Çarşamba günü Doğu Makedonya’da Ustrumca’da iftar programı düzenledi.

  Bu iftar programına Ustrumca, Vasilevo, Gradoşor, Dobraşin, Pipirevo, Yüksek Mahalle, Yeni Mahalle halkından oluşan toplamda 300 kişiye iftar verildi.

  Yorum Yap