• BUGÜN 16/31
 • Danimarkalı yatırımcılar, Kırcaali’ye ilgi duyuyor

  March 14, 2019 | 23:14

  Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, bugün Danimarka’nın Henning şehrinde bulunan COMFYSOCKS Şirketi’nin temsilcileri Ulrich Palishoge ve Lars Nielsen ile makamında bir araya geldi. Onlar, bölgeye yatırım yapmak istediklerini söylediler ve üretilen ürünlerin Kırcaali şehrinde satılmasına imkan verilmesini istediler. 

  Bir aile şirketi olan COMFYSOCKS’un sahipleri, Bulgaristan’da iş yapmak istediklerini ve Kırcaali bölgesine yöneldiklerini belirttiler. Şirket tekstil sektöründe hizmet vermekte ve spor çorapları üretimi yapmaktadır.

  Şu anda Danimarkalı yatırımcılar, ülkemizde gelecekteki faaliyetlerine uygun olacak 10-12 dekarlık bir arazi arıyorlar.

  Müh. Azis, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nden büyük şirketlerin son yıllarda yatırım yaptıkları bir yer olarak Kırcaali’nin yatırım olanaklarını tanıttı. Yatırım fikrinin hayata geçirilmesi için bir seçenek olarak Müh. Azis, ayrıca belediyenin FAR Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında hazırladığı Kırcaali Sanayi Bölgesi projesinin yanı sıra Kırcaali il merkezinde oluşturulan diğer sanayi alanlarını da tanıttı.

  Görüşmede işgücü piyasasındaki durum, işgücü olanakları ve Kırcaali’nin sanayi perspektifi ele alındı.

  Daha sonra Müh. Azis, yatırımcılara eski Kurşun ve Çinko Fabrikası’nın bulunduğu bölgedeki ve yeni bir Sanayi Bölgesi projesi dahilindeki şehrin sınırları içindeki sanayi alanlarını gezdirdi.

   

  Kırcaalihaber

  Yorum Yap