• BUGÜN 16/31
 • Çanakkale Zaferi’nin 104. yılı Merkez Jupa’da kutlandı

  March 14, 2019 | 23:02

  Merkez Jupa’da Mustafa Kemal Atatürk’ün 120. Mezuniyet Yıldönümü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü kutlama programı düzenlendi.

  Yabancı yatırımlardan sorumlu Devlet bakanı Dr. Elvin Hasan Merkez Jupa’da düzenlenen Mustafa Kemal Atatürk’ün 120. Mezuniyet Yıldönümü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü kutlama programına katıldı.

  Program öncesi Merkez Jupa Belediye’sinde Belediye Başkanı Ariyan İbraimi’yle görüşme gerçekleştirdi. Merkez Jupa Belediyesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolu esnasında Devlet Bakanı Elvin Hasan da yer aldı. Devlet Bakanı bu tür ortaklaşa iştiraklere desteklerini esirgemeyeceğini belirtti.

  İşbirliği protokolu imzalandıktan sonra programda konuşma yapan Devlet Bakanı Dr. Elvin Hasan şunları söyledi:

  ‘’Savaşta kimisi nam için, kimisi dünyevi mal için, atalarımız ise  namus ve vatan için mücadele vermiştir. Bu gerçeği ne biz unutmalıyız ne de gelecek nesillere unutturmamalıyız. Çanakkale Savaşını, savaş olarak değil destan olarak adlandırmak daha doğru olur. O destanda devleti uğruna milleti uğruna askeri ile en ön safta arslanlar gibi  çarpışarak şahlandı Mustafa Kemal.

  Bugün ayrıca Mustafa Kemal’in Manastır Askeri idadisinden 120. Mezuniyet yııldönümü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümüdür. Bu okulda onu yetiştirenlerden ve ailesinden Allah razı olsun. Çocukluk döneminden idadiye mezuniyetine kadar bu topraklarda yetişti ve vatan sevgisi burada harmanlandı. Bugün Çanakkalede başlattığı, arkasına yaslanacağımız böyle büyük, tarihi geniş geleceği ışık olan bir ülkeyi Türkiye Cumhuriyeti’ni silah arkadaşları ve Türk milleti ile  birlikte kurararak bize bu gururu yaşatan kişi hemşerimiz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’tür’’.

   

  Yorum Yap