• BUGÜN 16/31
 • Büyükelçi Kara’dan Kırçova’daki “Sande Şterioski” İlkokulu’na ziyaret

  April 17, 2018 | 16:23

  Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Kırçova’daki “Sande Şterioski” İlkokulu’nu ziyaret ederek kitap bağışında bulundu.

  Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, bugün Kırçova’da Makedonca, Arnavutça ve Türkçe dilinde eğitim veren “Sande Şterioski” İlkokulu’nu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Sande Şterioski okul kütüphanesine Üsküp Yunus Emre Enstitüsü tarafından 250 kitap hediye edildi. Kitap dağıtım töreninde Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Şemsettin Şeker de hazır bulundu.

  Kırçova’daki “Sande Şterioski” İlkokulu ziyaretinde konuşan T.C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, “Burada iki ülkenin dostluğunu kanıtlamak için bulunuyorum. Türkiye, Makedonya’nın bağımsızlığını en ilk kabul eden ve Üsküp’te resmi kurumlarını açan ilk ülkelerden biridir. Makedonya Başbakanı’nın Türkiye’ye yaptığı son ziyaretle dostluk bir kez daha kanıtlandı” ifadelerini kullandı.

  Türkiye olarak bölgedeki vatandaşlara her zaman yardım ettiklerini hatırlatan Büyükelçi Kara, yardımların bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

  Dağıtımın ardından, Kırçova’daki spor salonunda Üsküp Yunus Emre Enstitüsü tarafından Masal Saati etkinliği gerçekleştirildi.

   

   

   

  Yorum Yap