• BUGÜN 16/31
 • Büyükelçi Kara’dan Bayram mesajı

  June 14, 2018 | 13:45

  T.C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara Ramazan Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı. 

  Ramazan Bayramı vesilesiyle mesaj yayınlayan Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, “Mübarek Ramazan Bayramının huzur ve bereketinin Makedonya halkları arasındaki dostluk ve kardeşliğin daha da kuvvetlenmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.

  Büyükelçi Tülin Erkal Kara tarafından yayınlanan bayram mesajında şu ifadelere yer verildi:

  “Hep birlikte bir kez daha on bir ayın sultanı Ramazan ayını geride bırakarak mübarek Ramazan bayramına erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

  Bayramlar, insanların kırgınlıklarını ve küskünlüklerini geride bıraktıkları, birbirlerine karşı duydukları sevgi ve saygının pekiştiği, inançların, örf ve adetlerin, birlik ve bütünlüğün kuvvetlendiği, yokluk ve yoksulluk çekenlere yardım eli uzatılması suretiyle toplumun farklı kesimleri arasında paylaşma ve dayanışma duygularının arttığı özel günlerdir.

  Mübarek Ramazan Bayramının huzur ve bereketinin Makedonya halkları arasındaki dostluk ve kardeşliğin daha da kuvvetlenmesine vesile olmasını diliyorum.

  Nice bayramların heyecanını birlikte yaşamak dileğiyle, hepinizin Ramazan Bayramını en içten duygularımla tebrik ediyor ve Ramazan bayramının tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve esenlik getirmesini temenni ediyorum.”

   

   

   

   

   

  Yorum Yap