• BUGÜN 16/31
 • Bulgaristan 4 yeni stadyum inşa etmeyi hedefliyor

  January 9, 2019 | 16:45

  BTV’nin Bu Sabah programına konuk olan Bulgaristan Gençlik ve Spor Bakanı Krasen Kralev, Bulgaristan’ın Sırbistan, Yunanistan ve Romanya ile Dünya Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak için ortak adaylık başvurusu ile ilgili olarak,” 40 000 koltuk kapasiteli 4 stadyum inşa etmeyi hedefliyoruz” diye kaydetti. 

  Kralev’in ifadesine göre bu projede yapılması gereken çok iş var ve başvuruda bulunabilmemiz için iyi bir altyapıya ilişkin tüm şartları sağlamamız gerekiyor.

  Bakan, adı geçen dört Balkan ülkesinden sadece Bükreş kentinde bulunan bir stadyumun bu gereklilikleri karşıladığını söyledi.

  Kralev, gereklilikleri karşılaması için Sofya’daki Vasil Levski Ulusal Stadyumu’nun ne şekilde yeniden inşa edilmesi gerektiğinin incelendiğini vurguladı.

  Bakan, büyük olasılıkla iki stadyumun Sofya’da ve diğerlerinin Filibe ve Varna’da olacağını söyledi.

  Ancak Krasen Kralev, son 30 yılda çocuk ve ergenler için spora yönelik yapılan çalışmaların çok ihmal edildiğine ve bakanlığın çaba ve çalışmalarının büyük bir kısmının oraya yönlendirildiğine dikkat çekti.

  Bakan, ayrıca basketbol oyunları sırasında artan holiganlık konusuna değinerek, yılın ortasında spor holiganlığına ilişkin yeni kanun kabul edilmesini umduğunu açıkladı.

  Kralev’in ifadesine göre bu tür olayları durdurmanın tek yolu budur.

  Bakan, Olimpiyat Oyunları’nın düzenleneceği 2020 yılından önceki bu yıl Bulgaristan’da sporcuların gelişimi konusunda iyimser olduğunu da sözlerine ekledi.

   

  Kırcaalihaber

  Yorum Yap