Kuzey Makedonya Başbakanı Oliver Spasovski düzenlediği basın toplantısında Hükümetin bu zorlukla başa çıkmak için tüm kaynakları kullanmaya hazır olduğunu söyledi.

Teknik Hükümet Başbakanı Oliver Spasovski, OHAL ilan edilmesinden  saatler sonra düzenlediği basın toplantısında, “Biz birlik içindeyiz ve bu sorunun önünde dik duruyoruz. Bu karar, halk sağlığı ve vatandaş bakımı konusunda doğru önlemdir. Hükümet olarak tüm önlemleri alıyoruz.” şeklinde konuştu.

Verilen kararların ekonomiye en az zararı hedeflediğini kaydeden Spasovski, “Verilen kararlar şirketlerin çalışmalarının sürdürülebilirliğini sağlamayı, iş ve yaşam standartlarını korumayı hedefliyorlar. Bu tür kararları artık doğal olarak tüm paydaşlarla iletişim içinde, almak daha kolay olacaktır.” ifadelerini kullandı.

OHAL’de tüm vatandaşların disiplinli, ciddiyetle, bireysel olarak ortak faydaya ve çocukların yararına olan yükümlülükleri yerine getirmeye kararlı olunduğunu göstereceklerini belirten Spasovski, “Tüm kaynakları kullanarak bu durumu mümkün olan en iyi şekilde atlatacağız. Bu yüzden önlemlere ve tavsiyelere saygı göstererek sorumlu davranmalıyız.” dedi.

 

Önceki Haber

Doğru Yol Derneği 2 buçuk ayda 38 etkinlik gerçekleştirdi

Sonraki Haber

5 büyük ligin koronavirüs kaybı 4 milyar avro

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one + thirteen =