• BUGÜN 16/31
 • Batı Trakya’da sivrisinek ihalesi hakkında savcılıktan önsoruşturma

  November 12, 2018 | 13:49

  Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanlığının sivrisineklerle mücadele kapsamındaki ilaçlama ihalesiyle ilgili savcılığın önsoruşturma başlattığı öğrenildi.

  İlaçlama çalışmalarını üstlenecek firmayı belirlemek için açılan ihaleyle ilgili yapılan suç duyuruları sonrası savcılığın başlattığı önsoruşturma devam ediyor. Konu, bağımsız milletvekili Nikolopoulos’un Yunanistan Adalet Bakanlığı’na yönelttiği ve “Doğu Makedonya-Trakya Eyaletindeki sivrisinek ihalelerinde usulsüzlük olduğunu ve ihalelerin ve paraların her ilde belirli şirketler arasında bölüştürüldüğü” yönündeki soru önergesiyle özellikle Kavala basınında geniş yer bulmuştu.

  Adalet Bakanı ise verdiği cevapta azınlıkça’nın aktardığına göre konuyla ilgili cezai kovuşturma başlatıldığı ve iddianame hazırlandığı bu bağlamda da önsoruşturma yapıldığını kaydetti. Xronometro.com haber sitesi ile gelişmelerle ilgili yaptığı yorumda “Bakanın vermiş olduğu cevaptan ortaya çıkan somut şey sivrisineklerle mücadeleyle ilgili skandal haberlerinin doğrulandığı ve yakın zamanda cezai kovuşturmaların da başlatılacağı oldu” ifadelerine yer verilirken, haberde “Milyonlarca euro’nun nereye harcandığı yönünde sorularımızı defalarca Eyalet Başkanı Hristos Metios ve Turizmden Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Kostas Antoniadis’e yöneltsek de onlar kayıtsız kalmayı ve bu haberleri hayal ürünü olarak nitelendirmeyi tercih ettiler” denildi.

   

  Azınlıkça.net

  Yorum Yap