• BUGÜN 16/31
 • Başbakan Zaev, kaza sonucu yaralananları ziyaret etti

  February 14, 2019 | 14:29

  Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Sağlık Bakanı Venko Filipçe ve Başbakan Yardımcısı Buyar Osmani ile birlikte Üsküp – Kalkandelen otoylunda meydana gelen kaza sonucunda yaralanan ve hastaneye kaldırılan yaralıları ziyaret etti.

  Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Sağlık Bakanı Venko Filipçe ve Başbakan Yardımcısı Buyar Osmani ile birlikte Üsküp – Kalkandelen otoylunda meydana gelen kaza sonucunda yaralanan ve hastaneye kaldırılan yaralıları ziyaret etti. Sağlık Bakanı Venko Filipçe, trajik kazada 14 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 hastanın ise kritik durumda olduğunu söyledi.

  Yaralılar ile ilgili bilgi veren Sağlık Bakanı Venko Filipçe,”8 Eylül hastanesinde 4 hasta kritik durumdayken 3 yaralıya da klinik merkezde cerrahi müdahalelerde bulunuluyor. Umarım bu 7 hastanın krizin üstesinden geleceğini ve sağlıklarına kavuşacaklarına inanıyorum “dedi.

  Sağlık Bakanı Filipçe, yaralıların 8’i 8 Eylül Hastanesinde, 2’sinin Kalkandelen hastanesinde ve 37’sinin Üsküp’teki Eski Şehir Hastanesinde yatmakta olduğunu belirtti.

  Ziyaretten sonra Zaev, yaralı yolcuların kurtarılması sırasında sağlanan tüm Klinik Merkezlere, İtfaiyecilere, Polislere ve diğer herkese şükranlarını dile getirdi.

  Kaynak: AA

  Yorum Yap