• BUGÜN 16/31
 • Balkanlar’ın en pahalı futbolcuları

  February 13, 2018 | 14:45

  Real Madrid’in Hırvat orta saha oyuncusu Luka Modriç, Balkanlar’ın en pahalı futbolcusu oldu.

  Almanya’nın spor haber portalı “Transfermarket”ın güncel verilerine göre, Hırvatistan Milli Futbol Takımı’nın da formasını giyen Modriç’in bonservis bedeli 49 milyon avro.

  Balkanlar’ın en pahalı ikinci futbolcusu ise 45 milyon avro bonservis bedeli ile Bosna Hersek Milli Futbol Takımı’nın ve aynı zamanda İtalya’nın Juventus takımında forma giyen Miralem Pjaniç’in oldu.

  Barcelona’nın orta saha oyuncusu İvan Rakitiç üçüncü sırada yer aldı. Bosna Hersek Milli Takımı oyuncusu ve İtalya Ligi takımlarından Roma’nın forveti Edin Dzeko’nun bonservis bedeli ise, 27 milyon avro.

  Eski Yugoslavya’dan ayrılan ülkelerin milli takımlarında forma giyen en pahalı 10 futbolcunun bonservis bedelleri ise şöyle:

  1. Luka Modriç (Hırvatistan, Real Madrid): 49 milyon avro
  2. Miralem Pjanic (Bosna Hersek, Juventus): 45 milyon avro
  3. İvan Rakitiç (Hırvatistan, Barcelona): 42 milyon avro
  4. Nemanja Matic (Sırbistan, Man.UTD): 35 milyon avro
  5. Stefan Yovetiç (Karadağ, Monaco): 30 milyon avro
  6. Edin Dzeko (Bosna Hersek, Roma): 27 milyon avro
  7. Mario Mandzukiç (Hırvatistan, Juventus): 19 milyon avro
  8. Elseid Hysaj (Arnavutluk, Napoli) 18 milyon avro
  9. Neven Subotiç (Sırbistan, Saint-Étienne): 18 milyon avro
  10. Samir Handanoviç (Slovenya, Inter): 17 milyon avro

  Balkanlar’daki milli takımlar arasında, Hırvatistan’ın diğer ülkelerin milli takımlarının mali değerine kıyasla açık ara önde olması dikkati çekti.

  Hırvatistan Milli Futbol Takımı’nda forma giyen futbolcuların toplam bedeli 181,3 milyon avroyken, ikinci sıradaki Sırbistan’ın ise 150,1 milyon avro olarak belirlendi. Öte yandan, Bosna Hersek Milli Futbol Takımı, 99,5 milyon avroyla üçüncü, Karadağ 88,3 milyon avroyla dördüncü ve Slovenya ise 60 milyon avroyla beşinci sırada yer aldı. Balkan ülkeleri arasında son sırada yer alan ve futbolcularının toplam değerinin 28 milyon avro olduğu Makedonya’da ise milli futbolcu Goran Pandev’in tek başına 10 milyon avroluk bonservis bedeline sahip olması dikkati çekti.

  Yorum Yap