• BUGÜN 16/31
 • Anayasa değişiklikleri görüşülmeye devam ediyor

  October 12, 2018 | 12:20

  Anayasa İşleri Meclis Komisyonu bugün, Prespa Anlaşmasına uygun olarak anayasa değişikliklerine ilişkin tartışmayı sürdürüyor.

  Anayasa İşleri Meclis Komisyonu bugün, Prespa Anlaşmasına uygun olarak anayasa değişikliklerine ilişkin tartışmayı sürdürüyor. Başbakan Zoran Zaev, dün parti ve siyasi önyargıların üstesinden gelmek ve ülkenin geleceğine göz kulak olmak gerektiğini yineleyerek, Anayasa İşleri Komisyonu toplantısının bugün de devam ettiğini ve tamamlanmasının ardından Pazartesi günü meclis oturumunun planlandığını hatırlattı.

  Siyasi önyargıların atlatılarak cesur kararlar beklediğini ifade eden Zaev, “Parti ve siyasi önyargıların üstesinden gelerek, devletin geleceğine dikkat çekmek için cesaretle hareket etmenizi istiyorum. Çünkü bu şansın tekrarlanamaz olduğunu biliyorum. Alacağımız karar, vatandaşların geleceği için büyük sorumluluk ve önem taşımaktadır. Her şeyden önce, her şeyden önce ülkemizi, çocukları ve bizden sonraki nesillerimizi düşüneceğimize inanıyorum” şeklinde konuşt.

  Gelecek hafta, Prespa Antlaşması uyarınca anayasa değişikliklerinin kabulü için üçte iki çoğunluğunun olup olmayacağı veya kısaltılmış son teslim tarihleriyle düzenlenecek yeni erken milletvekili seçimlerine gidilip gidilmeyeceğinin netleşmesi bekleniyor.

   

   

  MİA

  Yorum Yap