• BUGÜN 16/31
 • Afrin’deki terör saldırısında 2 asker şehit oldu

  February 8, 2018 | 10:27

  Afrin’in Bülbül beldesi güneybatısı ile El Maski civarındaki TSK unsurlarına yönelik PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ örgütü mensuplarınca düzenlenen tanksavar ve havan saldırıları sonucu 2 asker şehit oldu.

  Afrin’in Bülbül beldesi güneybatısı ile El Maski civarındaki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına yönelik PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ örgütü mensuplarınca düzenlenen tanksavar ve havan saldırıları sonucu 2 askerin şehit olduğu bildirildi.

  Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Afrin’in Bülbül beldesi güneybatısı ve El Maski civarında bulunan TSK unsurlarına yönelik PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen tanksavar ve havan saldırıları sonucu 2 askerin şehit olduğu ifade edildi.

  Saldırının ardından örgüt mensuplarına bölgedeki mevcut ateş destek vasıtalarıyla karşılık verildiği belirtildi.

  Açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadelerine yer verildi.

  Dünya Bülteni

  Yorum Yap