• BUGÜN 16/31
 • 44. Balkan Masa Tenisi Şampiyonası Edirne’de başladı

  August 1, 2018 | 13:50

  44. Balkan Masa Tenisi Şampiyonası Edirne’de başladı.

  Mimar Sinan Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyona için açılış töreni düzenlendi. Türk Milli Takımı’nın yanı sıra Bulgaristan, Kosova, Arnavutluk, Sırbistan, Karadağ, Makedonya, Romanya, Slovenya ve Bosna Hersek Milli Takımları, açılış töreninde hazır bulundu. Şampiyonada yer alacak Yunanistan kafilesi ise yarın Edirne’ye gelecek.

  Edirne Valisi Günay Özdemir, törendeki konuşmasında, bu tür organizasyonların Balkanlardaki farklı inanç ve düşüncedeki insanların birlikte yaşamasına katkı sağladığını söyledi.

  Edirne’nin sadece sporda değil kültürel ve bilimsel çalışmalarda da Balkanların merkezi konumunda olduğunu belirten Özdemir, kentte düzenlenen organizasyonlarla insanlığın barışına katkı sağlanmaya devam edileceğini kaydetti.

  Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç da şampiyonanın yoğun bir katılımla gerçekleştiğini belirterek, “Şampiyonada yüksek performansa dayalı zevkli maçlar yapılacak ve Balkan ülkelerinin dostluğunun gelişmesine katkı sunulacak. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

  Avrupa Masa Tenisi Birliği Başkanı Ronald Kramer ise şampiyonanın masa tenisini ve ülkeler arasındaki dostluğu geliştirdiğini dile getirdi.

  Törene, Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zekeriya Bayrak ve Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır da katıldı.

  Konuşmaların ardından takımlarda grup müsabakaları başladı.

  Kura çekimine göre Türkiye kadınlarda A Grubu’nda Arnavutluk, Bosna Hersek ve Kosova, erkeklerde de A Grubu’nda Karadağ ve Arnavutluk ile eşleşti.

   

  Kaynak: AA

  Yorum Yap